Вибір озимої пшениці. Питання, яке, мабуть, ставив собі кожен аграрій. Як вибрати ту, яка буде максимально ефективна саме в вашому регіоні?
Розглянемо.
Територія України поділяється на три основні агрокліматичні зони: Степ, Лісостеп, Полісся. Відрізняються між собою по середній температурі повітря, складу грунтів, кількості опадів, що випали, термінами вегетаційного періоду, складу бур’янів і тому подібного.
Отже.
Полісся. Рівненська, Волинська, Житомирська (крім південних районів цих областей), північні райони Хмельницької та Київської областей. У цьому регіоні середня температура по країні найнижча, відповідно термін розвитку рослини буде найкоротшим. Грунти не відрізняються багатим складом, а ось морози і кількість снігу максимальні. Сорти озимої пшениці слід вибирати зимостійкими і стійкими до ураження кореневими гнилями, сніговою пліснявою та септоріозом.
Лісостеп. Львівська, Хмельницька, Вінницька, Кіровоградська, Одеська, Сумська, Харківська, частина Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Тепле літо і помірно холодна зима. Грунти переважно чорнозем. Слід використовувати такі сорти озимої пшениці як: середній і довгий термін вегетації, стійкість до посухи, вилягання, осипання зерна.
Степ. Донецька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Дніпровська, Запорізька, Луганська, Кіровоградська, Харківська області. Найчастіше в цих регіонах озиму сіють після соняшнику тому необхідні сорти, що не примхливі до попередника. А також пластичні до умов навколишнього середовища, посухи та морозів.
Для отримання високих і стабільних урожаїв обов’язково придбайте більше одного сорту озимої пшениці. Як показує Практика – це більш ніж грамотне рішення для зменшення ризиків.