Вовчок соняшника. Шо це таке?

Якщо коротко – то це нічний жах кожного аграрія, що займається соняшником.
Вовчок соняшниковий – це рослина, яка паразитує на соняшникові, використовуючи його як донор. Здатен повністю знищити урожай соняшника.
Уявляєте, Вовчок може знаходитись більше 20 років у землі, а ще постійно мутує, кожного року пристосовуюсь до нових гібридів посівного матеріалу соняшника. Він прикріплюється до стовбура соняха на початкових стадіях росту і забирає у нього значну частину поживних речовин. І все, можна забути про високі врожаї!
Як виглядає? Колір золотисто-бурий, висотою 10-15 см. Біля кореня дещо ширший. Цвіте такими непомітними квітками коричневого кольору. Листя не трав’янисте, а у вигляді лусок. Плоди – це дрібні насінинки, як постійно розповсюджуються Україною так як насіння дуже легеньке тож просто переноситься вітром. А ще полюбляє подорожувати із збиральною технікою, яка подорожує Україною. Це проблема не лише нашої країни, а і багатьох держав світу.
У світі відомо 9 рас вовчка:
Перша раса (А) зафіксована ще у 19 столітті, перейшла з полину. A, B, C, D, E, F раси, які вже відомі тривалий час і є методи боротьби з ними, позроблені провідними виробниками світу. А ось G, H, I доволі свіжі і методи боротьби не такі дієві. Поки що.
Як зменшити вірогідність повного зараження?
 ⁃ Дотримуйтесь сівозміни. Не перенасичуйте поле соняшником раз за разом
 ⁃ Вирощуйте стійкі гібриди. Зараз є гібриди, які витримують до 7 рас вовчка. Так, це не 100% панацея, але ймовірність зараження значно знизиться.
 ⁃ Хімічний захист. Самий дієвий метод на сьогодні.
 ⁃ Провокаційні посіви. Вовчок не може паразитувати на кукурудзі, сої, люцерні, льоні, сорго. Тобто він проростає, а вижити  не може. Обов’язково садіть ці культури після соняшника.
Бажаємо вам тільки перемог у цій боротьбі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *