ХІМІЧНИЙ МЕТОД СТВОРЕННЯ
Азотно-сірчане мінеральне добриво, яке містить 21% азоту в амонійній формі та 24% сірки.
Розчинність у воду та гігроскопічність порівняно з селітрою аміачною нижча. При високій відносній вологості повітря до 80%, добриво не поглинає воду. Сульфат амонію – фізіологічно кисла сіль (1ц добрива нейтралізується 1,13ц СаСО3). Застосовується для основного добрива ґрунтів, які мають високий ступінь насичення основами (чорноземи, сірозем, каштану), на дерново-підзолистих ґрунтах лише після вапнування.
Тара Біг-бег (500кг)
Характеристика сульфату амонію
Гранул – світло-сірого кольору
Масова частка загального азоту, % 21 ± 1
Масова частка загальної сірки, % 24 ± 1
Масова частка води, %, трохи більше 1.5
Гранулометричний склад, масова частка фракції розміром:
– від 1 мм до 5 мм, %, не менше 80
– менше 1 мм, %, не більше: 5
Розсипчастість, % 100
Переваги Сульфату амонію гранульованого
– є цінним джерелом Сірки(S) – одного з головних елементів живлення сільськогосподарських культур, як і азот, вона входить до складу білків та амінокислот. Значна частина сірки в рослинах знаходиться у вигляді солей сірчаної кислоти, тому сульфатна форма є чудовим джерелом сірчаного живлення. Сірка (S) підвищує стійкість рослин до посухи, ураження хворобами. Низький вміст сірки у ґрунтах може бути суттєвим фактором, який обмежує ефективність азотних, фосфорних та калійних добрив. Також сірка, яка входить до складу добрива, сприяє збільшенню відсотка білка та клейковини у пшениці, вмісту олії у соняшнику, сої та ріпаку.
– Містить Азот(N) в амонійній формі який добре доступний рослинам, мало рухомий і не вимивається з ґрунту, який забезпечує можливість широкого його застосування як основне добрива, особливо актуально використовувати добриво на проблемних ділянках поля, де є суттєва загроза втрати азоту(в) результаті зрошення, вимивання)
– Також амонійна форма Азоту(NН3) плюс Сірка(S), амоній сірчанокислий зменшує вміст радіонуклідів у рослинах у кілька разів, та перешкоджає значному накопиченню нітратів. Такі властивості сульфату гранульованого амонію дозволяють застосовувати добриво на екологічно неблагоприємних забруднених територіях. – Сульфат амонію гранульований – фізіологічно кисла сіль, тобто підкислює ґрунт, тому особливо актуальне внесення донного добрива на ґрунтах із лужною та нейтральною реакцією. -стійка гранула гарантує якість та простоту внесення
Область застосування: на культурах вимогливих до сірки: ріпак, капуста, гречка, озима та люта пшениця, картопля, цукрові буряки, кормові культури. Також ефективне для льону, соняшника, моркви, помідорів, щавлю, петрушки, ріпи, редьки, гарбуза, кабачків, редьки, аґрусу та малини. Регулює зростання вегетативної маси, підвищує врожайність культур, збільшує життєздатність рослин. Застосовується на всіх типах ґрунтів (на кислих ґрунтах передбачається проведення попереднього вапнування), і у всіх ґрунтово-кліматичних зонах.
Термін використання
Озимі рослини удобрювати потрібно восени, також можливо і у вегетаційний період для підживлення. Весняне удобрення здійснювати перед посівною, а також і у вегетаційний період.
Культура – норма внесення*, кг/га
Ріпак – 300-400 кг/га
Цукровий буряк – 450-550 кг/га
Кукурудза – 450-550 кг/га
Озимі зернові культури – 300-350 кг/га
Ярові зернові – 250-300 кг/га
Бобові – 200-220 кг/га
Картопля, столовий буряк, морква – 350-450 кг/га
Капуста – 400-500 кг/га
Редиска – 250-300 кг/га
Плодово-ягідні культури – 400-500 кг/га
Томати, перці – 300-450 кг/га
Кабачки, гарбузи – 300-400 кг/га
Петрушка – 300-400 кг/га
* Більш точні норми добрива встановлюються за результатами агрохімічних аналізів ґрунту, біологічних особливостей культур та запланованого врожаю.