Урожай кукурудзи – це багатофакторний результат. На нього впливають стан ґрунту, сроки посіву, підживка, обраний захист, погодні умови, волога и так далі. Також вкрай уважно ставтеся до густоти посіву насіння кукурудзи. Багато хто нехтує цим показником, покладаючись на досвід дідів та прадідів. Починайте діяти інакше. Негайно!
З кожним роком гібридів все більшає і покладатися на показник, який був розрахований ще в Радянському Союзі і становив 60 тисяч насінин на гектар, не раціонально.
У теперішніх гібридів своя логіка густоти посіву. Наприклад, особливості розміщення листків. Є еретроїдні – листки тягнуться догори і їх антиподи з листками, звисаючої форми. Логічно, що еректроідного типу кукуруза можна сіяти щільніше, бо вони не будуть конкурувати за світло.
Вологість. Чим більше на квадратному метрі рослин – тим більше вони витягують на себе вологи. Тож, враховуючи вашу агрокліматичну зону та прогнози, вирішуйте як сіяти кукурудзу. Щільніше, при надмірному зволоженні, чи не густо, якщо умови обіцяють бути посушливими.
Але найголовніший чинник, який допоможе вам визначитись, це – ФАО. Є прийняті на сьогодні норми, але ліпше все ж таки орієнтуватися на виробника. Не лінуйтесь, заглядайте у каталоги Сінгента, Євраліс, Лімагрейн, Монсанто, Маїс, питайте менеджерів та беріть до уваги рекомендації. Відхиляйтесь не більше ніж на 5%.
Звичайно, ці всі розрахунки базуються на умові, що сходи будуть одночасними та не засорені бур’яном, а висів посівного матеріалу буде при отптимальній температурі ґрунту +10 – +12. Тож слідкуйте за дотриманням умов та нехай все у вас вдається якнайкраще!