Коренева гниль – одне з різновидів захворювань рослин, викликане грибком. Вражає зазвичай однорічні трав’янисті рослини. Жах у тому, що урожай не тільки може зменшитися на 20-40%, але і якість зерна стане настільки поганим, що його неможливо буде реалізувати.
Небезпека захворювання в тому, що діагностувати його можна тільки на пізніх стадіях, де лікування навряд чи принесе цікавить результат. Тому профілактика – наше все. Страждає найчастіше корінь, відповідно і вся рослина виглядає Зів’ялого, можуть з’являтися «іржаві» плями і «виразки» на листках.
Розрізняють 5 видів кореневої гнилі. Збудники – гриби. Відповідно боротися будуть фунгіциди. Зазвичай імунітету рослини вистачає, щоб вистояти. Але! Всі ми знаємо, що посіви можуть бути і ослаблені. Наприклад, надмірними опадами або поливом, раннім висівом. Також, якщо при посадці не врахована була глибина посіву.
Основні види кореневої гнилі у розсади і злакових:
⁃ фузаріозна
⁃ різактоніозная
⁃ церкоспореллезная
⁃ офіобольозна
⁃ гельмінтоспоріозні
Найбільш великий проблемний для фермерів є фузаріозна і та різоктоніозная види кореневої гнилі так як вражають саме злакові посіви та ще й можуть передаватися повітряним шляхом і заражати сусідні території. Так, лікувати вкрай важко, а ось запобігти елементарно. Досить обробити посівний матеріал.
А якщо вже рослина заразилося – терміново потрібно видаляти культуру, спалювати і знезаражувати грунт фунгіцидами. Купити фунгіциди можна у нас, в Агропошта. І пам’ятайте! Завжди працюйте над зниженням ризиків виникнення захворювання. Дотримуйтеся сівозміни, стежте за вологістю, садіть вчасно, вносите підгодівлі і використовуйте фунгіциди.
Хороших урожаїв!