1. Доломітове борошно оздоровлює ґрунт
Доломітове борошно пригнічує ґрунтові інфекції: кілу капусти, паршу. Вона активізує діяльність корисних мікроорганізмів і кольчастих черв’яків, які допомагають оздоровити ґрунт.
За методом Мітлайдера до цього добрива додають 7-8 г борної кислоти (з розрахунку на 1 кг доломітки). Суміш розсипають на поверхні ґрунту, потім заробляють на глибину 10-15 см. На важких ґрунтах використовують по 200 г такого добрива на погінний метр грядки завширшки 40-45 см, а на легких — по 100 г.
У важкий глинистий ґрунт доломітове борошно вносять щорічно, а на легших ґрунтах досить використовувати його раз на 2-4 роки.
2. Доломітове борошно знижує кислотність ґрунту
Якщо на вашій ділянці активно ростуть лютики, хвощі, зелені мохи, щавель, отже, ґрунт на цій території кислий. А більшості городніх культур доводиться до душі нейтральний, слабокислий і слаболужний ґрунт. Тому перед саджанням садових і городніх рослин у ґрунт потрібно додати доломітове борошно, щоб знизити рівень кислотності.
Кислотність ґрунту на ділянці можна виміряти за допомогою ламусової папілки. Але якщо її немає під рукою, візьміть жменя землі з городу, рівномірно розподіліть її на рівній поверхні (шар ґрунту має становити приблизно 5 мм) і зверху налийте трохи оцту. Поява піни свідчить, що на вашій ділянці нейтральний або лужний ґрунт. Якщо оцет просто вбереться, як вода, то ґрунт кислий.
Показник нормальної кислотності — pH 5,5-7. За pH нижче 4,5 ґрунт кислий. У цьому разі потрібно внести в ґрунт на 1 кв.м 500-600 г доломітки. Рівень pH у межах 4,5-5,2 свідчить від середньокислого ґрунту — досить внести 450-500 г доломітового борошна. А в слабокислий ґрунт (pH 5,2-5,6) потрібно додати 350-450 г.
3. Доломітове борошно збагачує землю та живить рослини
Доломітове борошно застосовують і на нейтральних ґрунтах, оскільки воно сприятливо впливає на розвиток рослин, зміцнює їхній імунітет і підвищує врожайність. Доломіт допомагає підтримувати необхідний рівень іонів водню й кальцію в ґрунті, а також заповнює поживні речовини, які витрачається у разі постійного вирощування різних культур.
Для підживлення найкраще використовувати борошно тонкого помелу. До неї рекомендується додати 7-8 г борної кислоти (з розрахунку на 1 кв.м ґрунту) і 0,5 ч. л. мідного купорошка, ретельно перемішати та заробити в ґрунт.
Також доломітове борошно можна змішати з водою в пропорції 1:10 і полити отриманим “молоком” рослини, що містяться у відкритому ґрунті, теплиці або вдома на підвіконні. Така підживлення особливо ефективне для ґрунту з дефіцитом магнію. Найкраще на неї відгукуються буряк, капуста всіх видів, картопля, репа. А ось для рослин, які віддають перевагу високій кислотності (скринька, лохина, журавлина, брусниця), доломітове борошно не підходить.
4. Доломітове борошно підвищує ефективність добрив
На кислих ґрунтах фосфор погано засвоюється рослинами. Тому завдяки доломітовому борошно, розкисувальному ґрунту, фосфорні добрива краще “переварюються” садовими та городними культурами.
Але врахуйте: доломитку не можна вносити разом із сульфатом амонію, аміачною силітрою, сечовиною, суперфосфатом, гнійом і компостом, позаяк таке поєднання добрив може викликати хімічну реакцію, яка призведе до втрати корисних властивостей підживлення. Тому рекомендується спочатку застосовувати на ділянці борошно, а згодом — мінеральні добрива.
5. Доломітове борошно збільшує врожайність
Доломітове борошно сприяє правильному розвитку плодів, їх швидкому формуванню. Аркушеві городні культури теж швидше нарощують зелену масу.
Вся річ в тому, що борошно складається переважно з кальцію та магнію, які і сприяє швидкому росту коренів, стебел, листя й дозріванню плодів. Водночас поліпшується якість овочів. Наприклад, у картоплі підвищується вміст білка. Крім того, доломітове борошно зв’язує радіонукліди в ґрунті, тому шкідливі домішки не проникають у плоди.
6. Доломітове борошно прикрашає сад і город
У разі регулярного використання доломітового борошна на овочевій грядці та в саду продовжується цвітіння огірків, кабачків, патисонів, шнітт-луку, плодових дерев. Тому ваша ділянка не тільки принесе гарний урожай, а й потішить око своєю декоративністю. Рослини стають міцними та яскраво-зеленими, оскільки магній, що входить до складу до складу доломітки, сприяє правильному протіканню процесу фотосинтезу.
7. Доломітове борошно знищує комах із хітиновим покривом
Жук-клавун
Мука тонкого помелу руйнує хітинові панцири садових і городніх шкідників (наприклад, дроту – личинки жука-щелкуна). Осінням під час перекопування борошно заглиблюють у ґрунт, а влітку йому опилюють листя і стебла рослин. Завдяки цьому безпечному для людини засобу гинуть кліщі, жуки, мухи, метелики.
8. Доломітове борошно діє неагресивно
Для розкислення ґрунту також можна використовувати гашену вапно, але вона не завжди сприятливо діє на рослини, оскільки дуже агресивна. Після застосування вапна садові культури повільно засвоюють фосфор, тому її краще вносити в ґрунт виключно восени після прибирання врожаю. А доломітове борошно можна задіювати в ґрунт упродовж усього року (навіть узимку): воно не обпікає коріння та листя рослин.
Взимку доломіту розсипають на поверхні снігу, і під час його танення вона чудово вбирається в ґрунт, знижує його кислотність і удобрює.
9. Доломітове борошно заощаджує ваші фінанси
Кислотність ґрунту можна зменшити й за допомогою деревної золи. Але її доводиться висипати досить щедро. Для досягнення бажаного ефекту на рівних площах потрібно застосовувати удвічі більше золи та вапна, ніж доломітового борошна. А якщо врахувати, що остання коштує дешевше двох попередніх, то її застосування неабияк заощаджує ваші гроші.
Самовивіз можливий м. Дніпро
Цена на Минеральное удобрение Доломитовая мука согласно прайса.
Продажа от 1 т.
100% ОРИГИНАЛ. ЕСТЬ ВСЕ ДОКУМЕНТЫ.
В интернет-магазине Агропошта вы можете купить Доломитовая мука с доставкой в Винницкую область, Волынскую область, Днепропетровскую область, Житомирскую область, Закарпатскую область, Запорожскую область, Ивано-Франковскую область, Киевскую область, Кировоградскую область, Луганскую область, Львовскую область, Николаевскую область, Одесскую область, Полтавскую область, Ровненскую область, Сумскую область, Тернопольскую область, Харьковскую область, Херсонскую область, Хмельницкую область, Черкасскую область, Черниговскую область, Черновецкую область.