Карбамід (сечовина) – хімічна речовина з формулою H2N-CO-NH2, чудово розчинна у воді, спирті, рідкому аміаку і сірчистому ангідриді. У промисловості карбамід синтезують з аміаку та вуглекислого газу за допомогою реакції Базарова. Саме тому виробництво карбаміду найчастіше поєднане із виробництвом аміаку. Карбамід містить близько 46% азоту, тим самим є найбільш концентрованим азотним добривом. Добриво випускається у двох марках А та Б. Марка А призначена для промислового використання, марка Б – для сільського господарства.
Речовина добре розчиняється у воді і при зберіганні не злежується.
Застосовується для всіх видів грунтів як основне і передпосівне добриво, а також як підживлення. Ефективність карбаміду, використаного як основне добриво, нічим не поступається відомою всім аміачною селітрою. У той самий час саме карбамід містить найбільше азоту, що забезпечує високу доцільність його використання. Карбамід також використовується як позакореневе підживлення овочевих, плодових культур і пізніх підживлень пшениці, спрямованих на підвищення вмісту білка в готовому зерні. Карбамід цінний тим, що при контакті з рослиною не відбувається опіку, а отже, не завдається шкоди листям. Ця якість забезпечує відмінну засвоюваність добривом. Водночас при поверхневому внесенні в ґрунт, карбамід необхідно відразу ж закладати, щоб запобігти втраті азоту через випаровування аміаку.
При використанні карбаміду в кислих ґрунтах рекомендується на кожен центнер добрива використовувати як добавку 0,8 ц карбонату кальцію. Також карбамід можна змішувати з фосфоритним борошном або суперфосфатом. Варто зазначити, що карбамід дуже стійкий проти вилуговування, що особливо актуально для поливного землеробства. Добриво може бути внесене в ґрунт як у твердому вигляді, так і у формі розчинів з іншими рідкими азотними добривами.
Найчастіше карбамід використовують як добрива для картоплі, цукрових буряків та овочевих культур.
Пшениця, жито, овес: основне внесення із розрахунку 100-150 кг на 1 гектар.
Соняшник: близько 80-120 кг на 1 га. Кукурудза зернова: передпосівне або основне внесення – 110-160 кг на 1 га.
Овочеві культури: перед посадкою вноситься 5-12 г на 1 кв. метр; в період вегетації – підживлення з розрахунку 5-10 г на 1 кв. метр; позакореневе підживлення до цвітіння – 3 літри робочого розчину (50-60 грам карбаміду на 10 літрів води) на 100 кв. метрів оброблюваної культури.
Дерева та чагарники, декоративні та плодово-ягідні: Підживлення проводиться через 5-7 днів після завершення цвітіння і повторна обробка через 21-28 днів – внесенням 20-30 г карбаміду, розчиненого в 10 літрах води, або на 1 кв. метр 15-20 г сухого карбаміду.
Цена на Минеральное удобрение карбамид, мочевина N46.2% согласно прайса.
Продажа от 5 кг
100% ОРИГИНАЛ. ЕСТЬ ВСЕ ДОКУМЕНТЫ.
В интернет-магазине Агропошта вы можете купить Минеральное удобрение карбамид, мочевина N46.2%, 10 кг с доставкой в Винницкую область, Волынскую область, Днепропетровскую область, Житомирскую область, Закарпатскую область, Запорожскую область, Ивано-Франковскую область, Киевскую область, Кировоградскую область, Луганскую область, Львовскую область, Николаевскую область, Одесскую область, Полтавскую область, Ровненскую область, Сумскую область, Тернопольскую область, Харьковскую область, Херсонскую область, Хмельницкую область, Черкасскую область, Черниговскую область, Черновецкую область.